Židovská krv

Autor: Štefánia Opremčáková | 24.10.2012 o 11:05 | (upravené 24.10.2012 o 17:43) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  687x

Klikni sem „Nepoviem mu to hneď. Najprv ho nechám, nech sa vyrozpráva. Má to rád. Len aby zase neprišiel napaprčený. Jeho syn ho dokáže vytočiť. Budem pokojná, vypočujem ho, postavím sa na jeho stranu a neprestanem sa usmievať. Tak to má rád. Až keď zistím v akom je rozpoložení, až potom sa rozhodnem ako mu to poviem. Nemyslím, že by chcel mať decko. Myslím, že mu na jeho rodine záleží a to by bol koniec. Určite tušia že má milenku, ale tehotná milenka je niečo celkom iné. Rozvod by nechcel ani on, ani jeho žena. Prachy ich držia pokope silnejšie ako iných láska. Nakoniec, ani ja sa nechcem vydávať za penzistu."

 

Ukážka z mojej novej knihy, ktorej som dala možno príliš fatálny názov, Židovská krv. Hoci ako dramaticky znie, náležite súzvuční s napätím, ktoré sa nesie celým príbehom, lebo  otehotnieť so starcom, čo mohol byť Žofkiným starým otcom, to bolo na slučku. Bol však jediným človekom na svete, ktorý jej dával pocit dôležitosti, a ona sa rozhodla priviesť jeho dieťa na svet. Ona, devätnásťročná žiačka gymnázia bez rodinného zázemia.

A hoci čoskoro, po dramatických udalostiach, zostala s malým Miškom sama, za cenu nadľudského vypätia síl  dosiahla všetko, čo si zaumienila.

Všetci muži jej života sú tak vtiahnutí do dômyselne rozohranej hry, ktorej cieľ je jasný - nájsť svojmu ešte nenarodenému synovi otca. Je to strhujúci príbeh slobodnej matky, ktorá sa rozhodla aj za cenu podvodu vydobyť pre seba a svoje dieťa od života svoj podiel šťastia. Je možné, že táto časť pobúri mravokárcov, ale Žofkine činy sú primerané výzvam a ona sa s nimi vyrovnáva bez naivného optimizmu a zavádzajúcich poučiek. Žofka vie, že pozitívne myslenie jej dieťa nenachová.

Strastiplný osud slobodnej matky, ktorá vyrastala sama bez rodičov, som chcela vyrozprávať tak, aby  čitateľ uveril v uskutočniteľnosť každého cieľa. To bolo mojím cieľom.

Ale nie len o tom je moja nová kniha. V pozadí príbehu Žofky Kornfeldovej som porozprávala  aj o korupčných praktikách v štátnej správe a o tom, ako politické strany, čo sú pri moci, personálnymi výmenami v nej, kŕmia svojich oddaných, ktorí im vo voľbách  vložili do rúk moc. Títo nenásytní potrimiskári sa však neuspokoja s províziou a ... požierajú sa navzájom.

Nemusím zdôrazňovať, že aj táto kniha je napísaná podľa skutočnosti. Už v predpredaji:

http://www.martinus.sk/?uItem=137372

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?